Huttenkloasloop 2010 - halve marathon

Plts Bruto Netto Naam Vereniging/Woonplts Uitsl. Cat. StNr
1 1:15:35 1:15:34 Bjorn Geerdink Marathon Pim Mulier 1e M.40 292
2 1:16:38 1:16:32 Henny van Wezel Marathon Pim Mulier 1e M.50 482
3 1:21:00 1:20:59 Robin Breer Gronau 1e M.sen 63
4 1:21:18 1:21:18 Arnold Klieverik LAAC Twente 2e M.sen 1
5 1:23:01 1:23:01 Maykel Geerdink Marathon Pim Mulier 2e M.40 293
6 1:23:54 1:23:53 Maik Voppen LAAC Twente 3e M.sen 4
7 1:24:34 1:24:33 Edwin Veenstra Marathon Pim Mulier 3e M.40 218
8 1:24:39 1:24:37 Herman Hassing LAAC Twente 4e M.40 214
9 1:24:54 1:24:53 Marcel Klamer LAAC Twente 5e M.40 245
10 1:25:34 1:25:33 Dirk Hoekman AV Holten 6e M.40 223
11 1:25:53 1:25:51 Michel van der Heide Goor '75 7e M.40 231
12 1:26:38 1:26:35 Bas Noordkamp Losser 8e M.40 305
13 1:28:36 1:28:34 Hans Hagedoorn Duivendrecht 4e M.sen 58
14 1:28:47 1:28:40 Jesse ter Mate Deventer 5e M.sen 16
15 1:28:52 1:28:45 Jos Alberink Loopgroep De Lutte 9e M.40 304
16 1:29:21 1:29:19 Alfred Atta LAAC Twente 2e M.50 477
17 1:30:10 1:30:09 Arthur de Bruijn LAAC Twente 10e M.40 207
18 1:30:31 1:30:30 Joop Vriend LAAC Twente 11e M.40 215
19 1:30:36 1:30:25 Alfons Kosterink AAA 12e M.40 301
20 1:31:02 1:31:01 Anton ter Elst LAAC Twente 13e M.40 212
21 1:31:40 1:31:40 Huub van Langen LAAC Twente 3e M.50 401
22 1:32:07 1:32:03 Ewald Oude Lashof LAAC Twente 14e M.40 274
23 1:32:40 1:32:36 Sjoerd Franck ASV 6e M.sen 19
24 1:33:17 1:33:16 Jan Lammers AV Haaksbergen 4e M.50 437
25 1:33:36 1:33:35 Herman ten Hove Goor '75 5e M.50 460
26 1:33:50 1:33:46 Arjan Vink KAV Holland 15e M.40 208
27 1:33:57 1:33:55 Grant de Munnik Veenoord 16e M.40 240
28 1:34:01 1:33:54 Coen Demmer Albergen 7e M.sen 66
29 1:34:20 1:34:18 Aliihsan Ozbalaban Oldenzaal 17e M.40 255
30 1:34:31 1:34:14 Marcel Lucassen LAAC Twente 6e M.50 502
31 1:34:44 1:34:42 Erik Nijhof Marathon Pim Mulier 18e M.40 289
32 1:34:54 1:34:50 John Hampsink LAAC Twente 7e M.50 411
33 1:34:54 1:34:52 Egbert Meilink Spurt '88 8e M.50 409
34 1:35:03 1:34:50 Bart Vos LAAC Twente 19e M.40 203
35 1:35:04 1:35:00 Martin Heruer Loopgroep PK 8e M.sen 7
36 1:35:07 1:34:36 Marti ten Kate TION 9e M.50 501
37 1:35:08 1:35:06 Anton Bolhaar Loopgroep De Lutte 10e M.50 414
38 1:35:21 1:35:17 Martin Giesselink Oldenzaal 20e M.40 314
39 1:35:33 1:35:32 Harry uit het Broek Weerselo 11e M.50 474
40 1:35:36 1:35:33 Claudia Grundel Loopgroep De Lutte 1e V.sen 633
41 1:36:03 1:35:59 Rene Hermsen Menzis 21e M.40 338
42 1:36:13 1:36:08 Pablo Diaz Madrid (ESP) 9e M.sen 24
43 1:36:19 1:36:12 Michel Bakker Hoofddorp 22e M.40 310
44 1:36:44 1:36:42 Marcel van Tellegen LAAC Twente 23e M.40 213
45 1:36:55 1:36:48 Ren‚ Goorman Laren 24e M.40 61
46 1:36:56 1:36:54 Karin Klamer LAAC Twente 1e V.45 718
47 1:37:05 1:37:00 Rudy Feldman Ootmarsum 12e M.50 478
48 1:37:27 1:37:21 Arjan Kuipers Ootmarsum 10e M.sen 70
49 1:37:51 1:37:50 Jeroen Kemperink LAAC Twente 25e M.40 236
50 1:37:56 1:37:55 Gea Siekmans LAAC Twente 2e V.45 721
51 1:38:05 1:37:56 Henk Passies Borne 26e M.40 244
52 1:38:06 1:38:01 Ronnie Wargers Loopgroep De Lutte 27e M.40 307
53 1:38:14 1:38:06 Boudewijn Weierink Dutch Runners Gold 28e M.40 237
54 1:38:14 1:37:59 Pawel Stadnik Oldenzaal 13e M.50 464
55 1:38:50 1:38:44 Rick Nijmeijer Dionysos 11e M.sen 54
56 1:39:29 1:39:25 Hans Dat LAAC Twente 29e M.40 233
57 1:39:36 1:39:27 Tonnie Bosman Salland 30e M.40 252
58 1:39:46 1:39:25 Ren‚ Roelofs Oldenzaal 31e M.40 276
59 1:39:49 1:39:46 John Norda Goor '75 32e M.40 260
60 1:39:50 1:39:38 Gerry Visser LAAC Twente 3e V.45 713
61 1:40:01 1:39:48 Peter Muntel Avanti-Wilskracht 33e M.40 69
62 1:40:02 1:39:49 Gert-Jan Gieslink Renkum 12e M.sen 49
63 1:40:04 1:40:01 Rene Nijman Goor '75 1e V.14 64
64 1:40:18 1:39:59 Rob Knaap Oldenzaal 13e M.sen 43
65 1:40:24 1:40:14 Marcel van Wilpe LAAC Twente 34e M.40 227
66 1:40:36 1:40:34 Andr‚ Smink Marathon Pim Mulier 14e M.50 458
67 1:40:40 1:40:18 Michiel Derksen Oldenzaal 14e M.sen 23
68 1:40:40 1:40:36 Jos Dijkhuis Hengelo 15e M.50 500
69 1:40:44 1:40:39 Gerrald Korenromp Enschede 15e M.sen 71
70 1:40:47 1:40:33 Gerwin Jansen Oldenzaal 16e M.sen 17
71 1:41:00 1:40:55 Jos Groeneveld Dionysos 16e M.50 425
72 1:41:07 1:40:59 Peter Wichers Schreur Enschede 35e M.40 287
73 1:41:15 1:40:57 Martijn van Nieuwkuijk Losser 36e M.40 67
74 1:41:23 1:41:18 Jan van der Meulen LAAC Twente 17e M.50 433
75 1:41:26 1:41:22 Martine Withag Enschede 2e V.sen 635
76 1:41:39 1:41:27 Maarten Roord Oldenzaal 17e M.sen 5
77 1:41:45 1:41:27 Cees van Reemst TION 18e M.50 496
78 1:41:45 1:41:43 Ben Detert Oude Weme Deurningen 19e M.50 441
79 1:41:56 1:41:28 Zutphen van Rotterdam 37e M.40 318
80 1:42:00 1:41:57 Henri Timmerhuis SISU 20e M.50 431
81 1:42:00 1:41:57 Peter Hannink Wierden 21e M.50 473
82 1:42:07 1:42:06 Christian Hollanders Hengelo Ov 18e M.sen 10
83 1:42:16 1:42:13 Ger Kolner LAAC Twente 22e M.50 402
84 1:42:39 1:42:34 Erwin Kienhuis Denekamp 19e M.sen 53
85 1:43:01 1:42:51 Dion Regtop Enschede 20e M.sen 37
86 1:43:03 1:42:59 Leon ter Huerne Rabobank 38e M.40 291
87 1:43:11 1:43:05 Marcel de Groot Borne 39e M.40 326
88 1:43:15 1:42:50 Herman Schultz Enschede 40e M.40 299
89 1:43:39 1:43:36 Larbi Elouahbi Deventer 41e M.40 319
90 1:43:44 1:43:39 Jan Boerman AV Rijssen 23e M.50 408
91 1:43:54 1:43:49 Herman ten Broeke Iphitos 24e M.50 499
92 1:43:56 1:43:39 Dood Oldenzaal 42e M.40 325
93 1:43:58 1:43:55 Aly Hendriksen LAAC Twente 4e V.45 703
94 1:44:02 1:43:42 Martijn van Bussel AV Haaksbergen 21e M.sen 21
95 1:44:20 1:44:14 Ronald Stinenbosch Dionysos 43e M.40 278
96 1:44:32 1:44:22 Alex Bode LAAC Twente 44e M.40 204
97 1:45:00 1:44:53 Jules Warlich Hengelo Ov 45e M.40 250
98 1:45:00 1:44:55 Menno de Jager LAAC Twente 25e M.50 426
99 1:45:22 1:45:16 Rob Rouwers Loopgroep De Lutte 46e M.40 228
100 1:45:22 1:45:09 Elly Buijvoets LAAC Twente 5e V.45 726
101 1:45:22 1:45:17 Frans Wilbers ootmarsum 26e M.50 503
102 1:45:31 1:45:15 Andr‚ Bosgraaf LAAC Twente 47e M.40 241
103 1:45:35 1:45:24 Nico Kok Oldenzaal 27e M.50 462
104 1:45:39 1:45:14 Peter Wolters Oldenzaal 48e M.40 258
105 1:45:52 1:45:29 Bas Damink Oldenzaal 22e M.sen 25
106 1:45:55 1:45:39 Niels Olij Borne 23e M.sen 12
107 1:46:12 1:46:02 Annelies Lageschaar LAAC Twente 3e V.sen 600
108 1:46:19 1:46:15 Hans Klomp LAAC Twente 28e M.50 452
109 1:46:27 1:46:24 Stefan van Leeuwen Dutch Runners Gold 49e M.40 309
110 1:46:28 1:46:18 Fons Nijmeijer LAAC Twente 50e M.40 200
111 1:46:42 1:46:23 Frank Diepman Loopgroep Slangenbee 51e M.40 243
112 1:46:52 1:46:43 Zwijnenberg Enschede 52e M.40 1139
113 1:46:58 1:46:44 Maarten Smidt Oldenzaal 24e M.sen 59
114 1:47:04 1:46:37 Rene Heerink Iphitos 53e M.40 219
115 1:47:26 1:47:15 Andr‚ Mulder Deurningen 29e M.50 436
116 1:47:35 1:47:15 Ivo Nijhuis Utrecht 25e M.sen 60
117 1:47:44 1:47:14 Tonnie Beld Oldenzaal 30e M.50 457
118 1:47:51 1:47:33 Bas Gillis Tubbergen 54e M.40 265
119 1:47:55 1:47:50 Dione Scheuten LAAC Twente 4e V.sen 646
120 1:48:03 1:47:52 Jeffrey Schuitema Enschede 55e M.40 333
121 1:48:11 1:48:08 Matthieu Raeven Hengelo Ov 31e M.50 444
122 1:48:13 1:47:58 Irna van der Molen TION 5e V.sen 631
123 1:48:19 1:47:52 Eric Koertshuis Oldenzaal 56e M.40 285
124 1:48:24 1:47:56 Nick van Zutphen Oldenzaal 57e M.40 316
125 1:48:29 1:48:22 Jos Groothuis Hengevelde 32e M.50 447
126 1:48:37 1:48:26 Peter ten Dam Loopgroep Slangenbee 58e M.40 279
127 1:48:47 1:48:15 Patrick Kip Oldenzaal 26e M.sen 31
128 1:48:47 1:48:15 Rob Rikkerink Oldenzaal 27e M.sen 57
129 1:49:08 1:48:53 Gert-Jan Kootstra Enschede 59e M.40 205
130 1:49:14 1:49:09 Rob Mentink Hengelo Ov 33e M.50 418
131 1:49:27 1:49:00 Gert-jan Egberink Eibergen 28e M.sen 41
132 1:49:29 1:49:23 Andre Haafkes Denekamp 34e M.50 479
133 1:49:42 1:49:23 Mattijs Davids Oldenzaal 29e M.sen 42
134 1:49:54 1:49:45 Edwin Kolkman Heeten 60e M.40 211
135 1:50:16 1:50:11 Paul Sijtsma Ootmarsum 35e M.50 475
136 1:50:17 1:50:13 Monique Kropmans LAAC Twente 6e V.45 711
137 1:50:26 1:49:54 Gerard van Asselt Nunspeet 30e M.sen 52
138 1:50:46 1:50:37 Oude Hengel Ootmarsum 61e M.40 337
139 1:50:49 1:50:34 Bernd Brgger-Koeth Gronau (GER) 62e M.40 298
140 1:50:54 1:50:50 Gert Lantinga Gronau-Epe (GER) 63e M.40 311
141 1:50:59 1:50:50 Nico Langeslag LAAC Twente 36e M.50 412
142 1:51:21 1:51:18 Bert Siemerink LAAC Twente 37e M.50 406
143 1:51:24 1:51:18 Rob Warmes Lattrop-Breklenkamp 64e M.40 202
144 1:51:26 1:51:09 Bert jan Bons Tubbergen 65e M.40 272
145 1:51:37 1:51:08 Remco Visser KAV Holland 66e M.40 256
146 1:51:39 1:51:05 Sebastiaan van Dijk Enschede 31e M.sen 62
147 1:51:41 1:51:20 Kim Verbeek Oldenzaal 6e V.sen 637
148 1:51:45 1:51:35 Gertie de Lange Delden 38e M.50 492
149 1:51:49 1:51:15 Harry Bril Havelte 67e M.40 277
150 1:51:58 1:51:41 Fons Krabbe Weerselo 39e M.50 497
151 1:52:02 1:51:48 Ronald Plenter Barneveld 68e M.40 332
152 1:52:02 1:51:31 Wouter Winkelhorst AV Haaksbergen 32e M.sen 30
153 1:52:05 1:51:31 Paul Vaarhorst Hengelo Ov 69e M.40 259
154 1:52:07 1:51:42 Rianne Vossers LAAC Twente 7e V.sen 640
155 1:52:23 1:52:16 Richard Blankenvoort Vasse 70e M.40 312
156 1:52:27 1:52:19 Miriam van Wanrooij Ootmarsum 8e V.sen 642
157 1:52:29 1:52:22 Andre Koehorst Borne 40e M.50 481
158 1:52:42 1:52:35 Ben Hofland Oldenzaal 41e M.50 470
159 1:52:45 1:52:30 Wilfred Stadnik Borne 42e M.50 439
160 1:52:54 1:52:40 Wim Buijvoets LAAC Twente 43e M.50 454
161 1:53:11 1:52:49 Rob ter Ellen Denekamp 44e M.50 446
162 1:53:11 1:52:49 Iris Ruinemans Dionysos 9e V.sen 639
163 1:53:16 1:53:14 Theo Kosters Goor '75 45e M.50 403
164 1:53:18 1:52:56 Frank Wolbers Oldenzaal 71e M.40 303
165 1:53:29 1:53:21 Ben Graven Ootmarsum 46e M.50 422
166 1:53:35 1:53:29 Harry Brookhuis Denekamp 72e M.40 286
167 1:53:50 1:53:40 Leo van het Bolscher Hengelo Ov 47e M.50 467
168 1:53:52 1:53:31 Martijn Harthoorn Almelo 33e M.sen 65
169 1:53:52 1:53:30 Hars Reekers Saasveld 48e M.50 494
170 1:53:56 1:53:42 Marcel Jeunink Gelre 73e M.40 206
171 1:54:00 1:53:54 Marco Leuning Hengelo Ov 34e M.sen 55
172 1:54:01 1:53:57 Gerrit de Klein LAAC Twente 49e M.50 420
173 1:54:05 1:53:41 Alfons Kruiper Heeten 50e M.50 489
174 1:54:18 1:54:04 Jose Verlaan Gelre 7e V.45 706
175 1:54:27 1:54:10 Wim Bijsterbosch Oldenzaal 74e M.40 336
176 1:54:27 1:54:15 Raymond Andres Enschede 75e M.40 328
177 1:54:30 1:54:05 Kees Glas Enschede 51e M.50 498
178 1:54:31 1:54:24 Monique Eppink Rabobank 10e V.sen 627
179 1:54:43 1:54:22 Marco Wisselo Oldenzaal 35e M.sen 27
180 1:54:45 1:54:36 Gerard Veger Marathon Pim Mulier 76e M.40 334
181 1:54:48 1:54:24 Renate Mulder LAAC Twente 11e V.sen 601
182 1:54:48 1:54:36 Andr‚ Laarveld Haaksbergen 52e M.50 493
183 1:54:48 1:54:24 Bob Leuvelink LAAC Twente 36e M.sen 2
184 1:55:07 1:55:03 Westenbroek Iphitos 77e M.40 324
185 1:55:12 1:54:40 Marco Lockhorst Oldenzaal 37e M.sen 39
186 1:55:21 1:54:53 Hummel van Duiven 78e M.40 330
187 1:55:27 1:55:14 Cobie Brouwer Avanti-Wilskracht 12e V.sen 609
188 1:55:41 1:55:22 John van Norden Loopgroep Slangenbee 79e M.40 221
189 1:55:58 1:55:22 Martin Tieman Almelo 38e M.sen 33
190 1:56:06 1:55:40 Margot Heerink Iphitos 8e V.45 708
191 1:56:09 1:56:00 Luc Veldboer Dutch Runners Gold 80e M.40 249
192 1:56:09 1:55:47 Jos Kolner Dionysos 53e M.50 424
193 1:56:33 1:56:13 Fred Dijkstra Hengelo Ov 81e M.40 251
194 1:56:33 1:56:05 Gerrit Nijhuis Denekamp 54e M.50 459
195 1:56:40 1:56:14 Jan van Dijk Avanti-Wilskracht 55e M.50 490
196 1:56:55 1:56:29 Erna van Dijk Avanti-Wilskracht 9e V.45 733
197 1:56:55 1:56:20 Janko Ham Hengelo Ov 39e M.sen 18
198 1:56:56 1:56:24 Cindy Peters Oldenzaal 13e V.sen 618
199 1:56:59 1:56:59 Oude Bekke Hengelo Ov 82e M.40 216
200 1:57:04 1:56:47 Hans Geltink LAAC Twente 56e M.50 427
201 1:57:12 1:56:46 Gertjan Aarnink Eibergen 40e M.sen 47
202 1:57:13 1:56:37 Nico Haarman De Lutte 83e M.40 329
203 1:57:27 1:57:03 Xander Lammerink Oldenzaal 41e M.sen 44
204 1:57:51 1:57:43 Marga Busscher Lattrop-Breklenkamp 14e V.sen 606
205 1:57:53 1:57:42 Harald Wiggers Marathon Pim Mulier 84e M.40 290
206 1:58:00 1:57:50 Harry Dessens LAAC Twente 57e M.50 416
207 1:58:12 1:57:48 Jan Meuleman Haaksbergen 58e M.50 442
208 1:58:13 1:57:48 Tom Meuleman Haaksbergen 42e M.sen 51
209 1:58:15 1:57:56 Johan Tijdhof LAAC Twente 85e M.40 320
210 1:58:18 1:57:44 Ellen Zuur Hengelo Ov 15e V.sen 622
211 1:58:20 1:58:12 Richard Rikkert Markelo 86e M.40 281
212 1:58:20 1:58:05 Willem Meffert Aquilo 59e M.50 435
213 1:58:36 1:58:07 Steven Roest Zutphen 43e M.sen 9
214 1:58:37 1:58:03 Henk Winkelhuis Oldenzaal 60e M.50 466
215 1:58:39 1:58:21 Jeroen Sanderman Oldenzaal 44e M.sen 35
216 1:58:43 1:58:14 Erwin Kleise Almelo 45e M.sen 68
217 1:58:43 1:58:20 Maarten Arends Almelo 46e M.sen 22
218 1:58:44 1:58:27 Henk Wilms Hengelo Ov 87e M.40 295
219 1:58:54 1:58:32 Koen ter Hofstede Oldenzaal 88e M.40 297
220 1:59:07 1:58:53 Gerard Jansen Gelre 61e M.50 430
221 1:59:14 1:58:43 Michel Morssinkhof Hengelo Ov 89e M.40 224
222 1:59:17 1:59:09 Walter Velthuis Ootmarsum 90e M.40 288
223 1:59:29 1:58:54 Paul Blinde 's-Hertogenbosch 47e M.sen 56
224 1:59:36 1:59:02 Harry Bossink LAAC Twente 62e M.50 450
225 1:59:42 1:59:21 Gerlof Korte Oldenzaal 91e M.40 317
226 1:59:49 1:59:23 Hubert Rickhoff Oldenzaal 92e M.40 220
227 2:00:01 1:59:53 MB van Urk Enschede 93e M.40 257
228 2:00:20 2:00:12 Ivo Dierselhuis Dionysos 48e M.sen 8
229 2:00:25 1:59:54 Jan Leuverink Oldenzaal 63e M.50 400
230 2:00:27 2:00:04 Olde Dubbelink Dionysos 16e V.sen 623
231 2:00:28 1:59:54 Nol Wienk Hengelo 94e M.40 331
232 2:00:36 2:00:19 Johan Roolvink Oldenzaal 95e M.40 322
233 2:00:39 2:00:04 Carla Senger Loopgroep De Lutte 10e V.45 707
234 2:00:50 2:00:39 Hedwig Wiggers Marathon Pim Mulier 17e V.sen 626
235 2:00:51 2:00:25 Hans Breuker Hengelo Ov 96e M.40 296
236 2:00:57 2:00:31 Anny Vaneker Iphitos 11e V.45 715
237 2:01:00 2:00:26 Petra Jans Loopgroep Aart Stigt 12e V.45 701
238 2:01:00 2:00:24 Ingrid Oude Egbrink Loopgroep De Lutte 13e V.45 714
239 2:01:07 2:00:45 Wim Cobbenhagen Oldenzaal 64e M.50 410
240 2:01:10 2:00:45 Hedwig Nijland-Boerkamp ASV 18e V.sen 611
241 2:01:31 2:01:30 J”rgen de Vries Enschede 49e M.sen 20
242 2:01:42 2:01:28 Robert Mekkelholt Eibergen 97e M.40 267
243 2:01:52 2:01:21 Vincent van het Reve LAAC Twente 98e M.40 266
244 2:01:59 2:01:40 Anne Brouwer Loopgroep Slangenbee 99e M.40 269
245 2:02:01 2:01:30 Gerard Aarnink Nutter 100e M.40 294
246 2:02:02 2:01:49 Ron Vliesten Hengelo 101e M.40 327
247 2:02:03 2:01:39 R‚mi van der Heide ASV 50e M.sen 40
248 2:02:08 2:01:57 Sjoerdtje de Boer Dutch Runners Gold 14e V.45 702
249 2:02:09 2:01:40 Herriette Frielinck KAV Holland 19e V.sen 617
250 2:02:10 2:01:35 Theo Sanders Loopgroep De Lutte 65e M.50 434
251 2:02:12 2:01:52 Wouter Meijer Oldenzaal 102e M.40 315
252 2:02:35 2:02:19 Cilia Lutkehaus Oldenzaal 15e V.45 731
253 2:03:28 2:02:51 Theo Selfhout Hengelo Ov 103e M.40 254
254 2:03:39 2:03:24 Wietze van de Meer Menzis 66e M.50 504
255 2:04:02 2:03:29 Alice v Asselt-Noordmans Nunspeet 20e V.sen 647
256 2:04:07 2:03:37 Carina Slingerland AV Haaksbergen 21e V.sen 641
257 2:04:08 2:04:06 Betsy de Vries-Mollink Oldenzaal 16e V.45 727
258 2:04:30 2:04:10 Irma Dunnewind Dalfsen 17e V.45 712
259 2:04:38 2:04:09 Paul Scheltinga Enschede 67e M.50 419
260 2:04:38 2:04:10 Marjo Slootjes Enschede 22e V.sen 602
261 2:04:53 2:04:36 Tan LAAC Twente 68e M.50 491
262 2:05:07 2:04:44 Ria Kruiper Heeten 18e V.45 732
263 2:05:12 2:04:54 Roberto Verleun Loopgroep Slangenbee 104e M.40 262
264 2:05:14 2:04:56 Nathasja Zwier-Germanus Loopgroep Slangenbee 23e V.sen 604
265 2:05:19 2:04:49 Ton Scheuten LAAC Twente 69e M.50 440
266 2:05:53 2:05:29 Eddy Wagelaar Oldenzaal 51e M.sen 32
267 2:05:56 2:05:17 Martin Bekhof Hengelo Ov 105e M.40 263
268 2:06:05 2:05:46 Sonia Heemstra Loopgroep Slangenbee 19e V.45 725
269 2:06:11 2:06:00 Bert Mos Enschede 106e M.40 282
270 2:06:12 2:06:00 Jelle ter Bekke Den Ham Ov 107e M.40 300
271 2:06:25 2:06:15 Ruud ter Huurne LAAC Twente 52e M.sen 13
272 2:06:32 2:06:13 Jan Kamp Loopgroep Slangenbee 70e M.50 455
273 2:06:46 2:06:31 Ben David Enschede 108e M.40 313
274 2:06:46 2:06:16 Ellen Tibbe Enschede 24e V.sen 621
275 2:07:17 2:06:54 Cynthia Marsman Rossum Ov 25e V.sen 616
276 2:07:17 2:06:49 Alwie Brummelhuis Rossum Ov 71e M.50 461
277 2:07:27 2:07:07 Andre Dunnewind Dalfsen 109e M.40 235
278 2:07:43 2:07:18 Ren‚ Gort Oldenzaal 110e M.40 271
279 2:07:58 2:07:41 Jolanda Kruger Enschede 20e V.45 724
280 2:09:31 2:08:57 Jan Siemerink Oldenzaal 72e M.50 456
281 2:09:39 2:09:20 Aloys Oude Wesselink Loopgroep Slangenbee 111e M.40 283
282 2:10:13 2:09:38 Wim Siemerink Alkmaar 73e M.50 445
283 2:10:40 2:10:33 Ilse Klumpers Albergen 26e V.sen 603
284 2:11:16 2:10:53 Luuk van der Velden Enschede 53e M.sen 6
285 2:11:20 2:10:58 Koos Vos Dionysos 74e M.50 429
286 2:11:34 2:11:03 Sigrid Hanekamp Enschede 27e V.sen 630
287 2:11:35 2:11:21 Danielle Wilhelm Almelo 28e V.sen 625
288 2:11:44 2:11:15 Hans Bakkenes Haarlem 75e M.50 405
289 2:11:45 2:11:15 Helen Velthuizen KAV Holland 29e V.sen 614
290 2:11:53 2:11:20 Mirte Siemerink 's-Hertogenbosch 30e V.sen 619
291 2:11:57 2:11:46 Bert Heideman Oldenzaal 76e M.50 463
292 2:12:00 2:11:34 Jaak Notebaert Enschede 54e M.sen 36
293 2:12:10 2:11:43 Willem Kramer Apeldoorn 77e M.50 510
294 2:12:46 2:12:20 Maureen Schmidt LAAC Twente 31e V.sen 638
295 2:12:47 2:12:24 Jan Versluis Dionysos 78e M.50 1143
296 2:12:56 2:12:11 Renate Jansen LAAC Twente 32e V.sen 608
297 2:13:23 2:12:55 Jan Braakhuis Dionysos 79e M.50 483
298 2:13:38 2:13:30 Jose Harmelink Oldenzaal 21e V.45 729
299 2:13:53 2:13:09 Ria Meijerink LAAC Twente 22e V.45 716
300 2:14:23 2:13:52 Maartje Heerink Denekamp 33e V.sen 615
301 2:15:09 2:14:30 Hans Schepers ASV 80e M.50 448
302 2:15:18 2:14:42 Frank Naberman Rijssen 81e M.50 488
303 2:15:20 2:15:04 Johny R”wer TION 82e M.50 487
304 2:16:20 2:15:48 Christiaan Kramer Haaksbergen 112e M.40 261
305 2:16:22 2:15:57 Willy Moleman Weerselo 83e M.50 472
306 2:17:15 2:16:39 Hendrik Jan Gommer Dalen 113e M.40 209
307 2:17:43 2:17:40 Lidwien Siemerink Oldenzaal 23e V.45 704
308 2:17:45 2:17:33 Gerard Kamp Hengelo Ov 84e M.50 428
309 2:17:49 2:17:34 Hendrik Jonathans Enschede 114e M.40 323
310 2:17:55 2:17:17 Patricia te Riet LAAC Twente 34e V.sen 624
311 2:18:09 2:17:25 Lies van Langen LAAC Twente 24e V.45 730
312 2:18:22 2:18:08 Mathilde Groot Rouwen Oldenzaal 35e V.sen 613
313 2:18:30 2:18:25 Saskia Holterman Groningen 36e V.sen 620
314 2:18:30 2:18:25 Jan Holterman Emmen 85e M.50 407
315 2:19:16 2:18:47 Aafke Jansma Dionysos 25e V.45 717
316 2:19:50 2:19:15 Eddy Keupink Ootmarsum 86e M.50 465
317 2:21:31 2:21:01 Gerda Scholten LAAC Twente 26e V.45 700
318 2:21:55 2:21:26 Ygreck Shyu LAAC Twente 27e V.45 719
319 2:22:13 2:21:46 Chris Zorgdrager Dionysos 115e M.40 239
320 2:22:25 2:21:49 Henk Lentfert Avanti-Wilskracht 87e M.50 495
321 2:23:00 2:22:16 Gerrit Ruiter LAAC Twente 88e M.50 451
322 2:23:00 2:22:17 Hanny Scheuten LAAC Twente 28e V.45 722
323 2:23:06 2:22:35 Rik Jurjens Oldenzaal 116e M.40 225
324 2:23:06 2:22:38 Anne-Marie Westerhof Dionysos 29e V.45 705
325 2:28:30 2:27:47 Jan van Marle LAAC Twente 89e M.50 469
326 2:29:46 2:29:21 Rob de Kleyn Enschede 90e M.50 404
327 2:29:59 2:29:26 Peter van der Pluijm Hengelo Ov 91e M.50 471
328 2:33:19 2:32:42 Gert Polak LAAC Twente 117e M.40 280
329 2:37:23 2:36:40 Lucia Ruiter LAAC Twente 30e V.45 709