Huttenkloasloop 2009 - halve marathon

Plts Bruto Netto Naam Vereniging/Woonplts Uitsl Cat StNr
1 1:12:53 1:12:52 Pieter Mans Twenterand 1e M.sen 71
2 1:14:34 1:14:34 Peter Bruinsma Atletics Nijverdal 2e M.sen 1
3 1:14:39 1:14:35 Andre Oude Elferink Dionysos 1e M.40 100
4 1:17:23 1:17:23 Edwin Veenstra Marathon Pim Mulier 2e M.40 101
5 1:21:02 1:21:01 Jeroen Loskamp Iphitos 3e M.40 240
6 1:21:29 1:21:28 Dirk Hoekman AV Holten 4e M.40 104
7 1:21:37 1:21:32 Tom Hoefnagels Hengelo Ov 3e M.sen 13
8 1:22:11 1:22:10 Joost Fortkamp Marathon Pim Mulier 4e M.sen 36
9 1:22:36 1:22:36 Huub van Langen LAAC Twente 1e M.50 301
10 1:22:42 1:22:41 Jan Sijtsma LAAC Twente 5e M.40 103
11 1:23:00 1:23:00 Harry Dijk TION 2e M.50 304
12 1:23:23 1:23:20 John Peschier Almelo 6e M.40 207
13 1:23:46 1:23:46 Joop Vriend LAAC Twente 7e M.40 132
14 1:23:47 1:23:46 Dick Ramerman LAAC Twente 3e M.50 313
15 1:23:52 1:23:52 Go Ruiter TION 8e M.40 251
16 1:24:17 1:24:16 Maik Voppen LAAC Twente 5e M.sen 5
17 1:24:35 1:24:34 Ingrid Prigge LAAC Twente 1e V 933
18 1:25:36 1:25:33 John Hampsink LAAC Twente 4e M.50 310
19 1:25:44 1:25:42 Ben Nijland LAAC Twente 5e M.50 370
20 1:26:08 1:26:02 Roy te Lintelo Enschede 6e M.sen 63
21 1:26:16 1:26:15 Paul Meulenbroek LAAC Twente 9e M.40 111
22 1:26:53 1:26:50 Jasper Lohuis TION 7e M.sen 78
23 1:27:41 1:27:38 Arjan de Ruijter Loopgroep Slangenbee 8e M.sen 9
24 1:27:47 1:27:37 Jos Alberink Loopgroep De Lutte 10e M.40 226
25 1:28:03 1:27:50 Marc Raanhuis Hengelo Ov 11e M.40 159
26 1:28:18 1:28:12 Jan Lammers AV Haaksbergen 6e M.50 315
27 1:28:22 1:28:20 Teije van der Velde LAAC Twente 7e M.50 374
28 1:28:23 1:28:22 Ewald Oude Lashof Oldenzaal 9e M.sen 41
29 1:28:55 1:28:49 Erik ten Siethof AV Haaksbergen 12e M.40 143
30 1:29:13 1:29:08 Leon ter Huerne Rabobank 13e M.40 182
31 1:29:18 1:29:11 Henk Passies Borne 14e M.40 252
32 1:29:24 1:29:23 André Smink Marathon Pim Mulier 8e M.50 303
33 1:29:25 1:29:19 Nick Lindenberg Hengelo Ov 15e M.40 180
34 1:29:45 1:29:43 Marcel Zweers Hengelo Ov 16e M.40 165
35 1:29:51 1:29:41 Hans Oude Avenhuis Hengelo Ov 9e M.50 334
36 1:29:58 1:29:56 Hans Gerritsen LAAC Twente 17e M.40 110
37 1:30:10 1:30:09 Anton ter Elst LAAC Twente 18e M.40 128
38 1:30:21 1:30:08 Bart Vos LAAC Twente 19e M.40 133
39 1:30:41 1:30:38 Hans ter Mors Avanti-Wilskracht 10e M.50 332
40 1:31:05 1:30:57 Martin Steenbeeke Hengelo Ov 20e M.40 105
41 1:31:19 1:31:14 Ali Ozbalaban Oldenzaal 21e M.40 238
42 1:31:26 1:31:23 René Hermsen Marathon Pim Mulier 22e M.40 202
43 1:31:32 1:31:27 Martijn Veenhuis Oldenzaal 10e M.sen 66
44 1:31:43 1:31:32 Wouter Assink Enschede 11e M.sen 62
45 1:31:45 1:31:42 Nico Bijl Loopgroep PK 23e M.40 212
46 1:31:46 1:31:41 Jeroen Hulst Avanti-Wilskracht 12e M.sen 46
47 1:31:51 1:31:45 Benno Diepenmaat ASV 24e M.40 203
48 1:32:08 1:32:04 Hans Dat LAAC Twente 25e M.40 205
49 1:32:16 1:32:14 Nico van Leeuwen Athlos 11e M.50 384
50 1:32:22 1:32:12 Henk Enoch Twenterand 26e M.40 141
51 1:32:33 1:32:09 Bob Hentenaar Amsterdam 13e M.sen 39
52 1:32:42 1:32:41 Gea Siekmans LAAC Twente 2e V 526
53 1:32:47 1:32:44 Geron te Marvelde LAAC Twente 14e M.sen 34
54 1:32:51 1:32:47 Benno Lutje Wagelaar LAAC Twente 27e M.40 209
55 1:32:59 1:32:57 Tonny Platenkamp Marathon Pim Mulier 12e M.50 357
56 1:33:05 1:33:00 Rene Wennink LAAC Twente 15e M.sen 77
57 1:33:08 1:32:52 Alwie Bijen LAAC Twente 28e M.40 222
58 1:33:09 1:33:05 Gerard Veldscholten LAAC Twente 29e M.40 210
59 1:33:12 1:33:07 Dick Nijland AV Rijssen 13e M.50 302
60 1:33:17 1:33:15 Karin Klamer LAAC Twente 3e V 500
61 1:33:58 1:33:57 Christian Hollanders Hengelo Ov 16e M.sen 11
62 1:34:08 1:34:06 Marcel Vlutters Iphitos 14e M.50 383
63 1:34:11 1:34:08 Theo Oude Hesselink Marathon Pim Mulier 15e M.50 355
64 1:34:16 1:34:12 Jan van der Meulen LAAC Twente 16e M.50 326
65 1:34:18 1:33:51 Henk van Duuren Spurt '88 17e M.50 388
66 1:34:22 1:34:16 Ronnie Wargers Loopgroep De Lutte 30e M.40 231
67 1:34:51 1:34:46 John Norda Goor '75 17e M.sen 68
68 1:34:55 1:34:51 Gert Rotman Beuningen Ov 31e M.40 224
69 1:34:58 1:34:52 Willem-Jan Tanck Enschede 32e M.40 142
70 1:35:08 1:35:04 Wouter Lintsen Hengelo Ov 18e M.sen 49
71 1:35:09 1:35:08 Gerritjan van Alst LAAC Twente 18e M.50 343
72 1:35:11 1:34:59 Pascal Butterhoff LAAC Twente 19e M.sen 61
73 1:35:45 1:35:42 Wim Diepeveen Avanti-Wilskracht 33e M.40 124
74 1:35:51 1:35:46 Diana Luijrink ASV 4e V 573
75 1:35:59 1:35:56 Ben Detert Oude Weme Deurningen 19e M.50 381
76 1:36:01 1:35:51 Riekus Lensen Iphitos 34e M.40 130
77 1:36:03 1:36:01 Arenda Abbink Atletics Nijverdal 5e V 589
78 1:36:04 1:35:38 Rein de Boer Manderveen 35e M.40 162
79 1:36:05 1:36:03 Richard Beldhuis LAAC Twente 36e M.40 208
80 1:36:08 1:36:06 Menno de Jager LAAC Twente 20e M.50 368
81 1:36:27 1:36:01 Wouter Anschùtz Deventer 20e M.sen 67
82 1:36:29 1:36:22 Gerwin Jansen Keizers 37e M.40 189
83 1:36:37 1:36:29 Gerard Lenferink Marathon Pim Mulier 38e M.40 244
84 1:36:39 1:36:07 Michel IJzerman Enter 39e M.40 126
85 1:36:41 1:36:02 Gert-Jan Kootstra Enschede 40e M.40 144
86 1:36:42 1:36:38 Alien Kruize LAAC Twente 6e V 525
87 1:36:50 1:36:25 Jan Holterman Emmen 21e M.50 308
88 1:37:04 1:37:00 Marcel van Wilpe LAAC Twente 41e M.40 123
89 1:37:10 1:37:00 Gerry Visser LAAC Twente 7e V 503
90 1:37:11 1:37:02 Rudie van der Walle Loopgroep De Lutte 22e M.50 328
91 1:37:12 1:37:07 Astrid Benerink Dionysos 8e V 504
92 1:37:15 1:36:42 Albert ten Brinke Oldenzaal 42e M.40 211
93 1:37:16 1:37:12 Sander Bouman AV Rijssen 21e M.sen 48
94 1:37:18 1:37:06 Frank Konings LAAC Twente 43e M.40 117
95 1:37:20 1:37:11 Joos Francke Biggekerke 23e M.50 351
96 1:37:25 1:37:15 Remko Siers LAAC Twente 22e M.sen 6
97 1:37:31 1:37:22 Jillis Pol Nijmegen 23e M.sen 60
98 1:37:38 1:36:58 Rob Knaap Oldenzaal 24e M.sen 22
99 1:37:44 1:37:38 Hans Klomp LAAC Twente 24e M.50 333
100 1:37:58 1:37:33 Mark Boers Avanti-Wilskracht 44e M.40 253
101 1:38:03 1:37:59 Jan Boerman AV Rijssen 25e M.50 321
102 1:38:17 1:38:13 Hans Koier Marathon Pim Mulier 45e M.40 235
103 1:38:21 1:38:14 Remco Zengerink Hengelo Ov 25e M.sen 14
104 1:38:35 1:38:11 Jeffrey Schuitema Glanerbrug 26e M.sen 76
105 1:38:37 1:38:30 Stefan van Leeuwen Dutch Runners Gold 46e M.40 121
106 1:38:38 1:38:30 Alphons Pross Loopgroep De Lutte 26e M.50 391
107 1:38:39 1:38:16 Gert Teunissen Rijssen 47e M.40 246
108 1:38:49 1:38:43 Loek ten Pas Enschede 48e M.40 106
109 1:38:52 1:38:45 Wilfred Stadnik Borne 27e M.50 346
110 1:39:15 1:39:08 Monique Hekwolter Denekamp 9e V 575
111 1:39:18 1:38:49 Theo Gomis TION 28e M.50 389
112 1:39:28 1:39:23 Theo Wegdam Hengevelde 29e M.50 317
113 1:39:30 1:39:27 Walter Elferink Flevo Delta 30e M.50 314
114 1:39:30 1:39:14 Martine Withag Enschede 10e V 578
115 1:39:37 1:39:21 René Roelofs Oldenzaal 49e M.40 145
116 1:39:45 1:39:36 Robert Keizer Dionysos 50e M.40 178
117 1:39:45 1:39:39 Dion Regtop Enschede 27e M.sen 30
118 1:39:51 1:39:20 René Lueks Nijverdal 31e M.50 390
119 1:39:53 1:39:39 Gerard Veger Marathon Pim Mulier 51e M.40 186
120 1:39:55 1:39:51 Dick Paalman Marathon Pim Mulier 52e M.40 185
121 1:39:55 1:39:49 Jaqueline Holsbeek Dionysos 11e V 514
122 1:39:57 1:39:26 Peter Brouwer Enschede 28e M.sen 58
123 1:39:57 1:39:28 Paul van der Vegt TION 53e M.40 228
124 1:39:57 1:39:45 Jan Konings Nijmegen Atletiek 32e M.50 340
125 1:40:00 1:39:38 Aart Kolk Dutch Runners Gold 54e M.40 127
126 1:40:21 1:39:49 Tim Boers Hengelo Ov 29e M.sen 24
127 1:40:27 1:40:09 Paul Bogmans Veldhoven 55e M.40 194
128 1:40:29 1:40:25 Jan Markslag Hengelo Ov 33e M.50 392
129 1:40:32 1:40:27 Martine Roord Denekamp 12e V 502
130 1:40:35 1:40:23 Heiner Papenbaum Melle (GER) 34e M.50 325
131 1:40:39 1:40:22 Ronald Stinenbosch Enschede 56e M.40 218
132 1:40:50 1:40:42 André Koehorst Borne 35e M.50 409
133 1:40:59 1:40:28 Richard Uit het Broek Loopgroep De Lutte 57e M.40 160
134 1:41:02 1:40:57 Joost Meijers Goor '75 58e M.40 164
135 1:41:02 1:40:34 Mattijs Davids Oldenzaal 30e M.sen 20
136 1:41:05 1:40:40 Dick van Zuthphen Oldenzaal 59e M.40 236
137 1:41:15 1:41:03 Kuiper Oldenzaal 31e M.sen 72
138 1:41:16 1:41:02 Peter ten Dam Loopgroep Slangenbee 60e M.40 174
139 1:41:21 1:41:12 Robert Rolink Beuningen Ov 61e M.40 166
140 1:41:28 1:41:21 Rene Hampsink Oldenzaal 62e M.40 230
141 1:41:28 1:40:58 Richard Oude Bekke Hengelo Ov 32e M.sen 15
142 1:41:30 1:41:20 Christel ter Horst TION 13e V 572
143 1:41:30 1:41:15 Titus Olthof TION 63e M.40 229
144 1:41:30 1:41:14 Marcel Jeunink Gelre 64e M.40 227
145 1:41:37 1:41:13 Radboud Dood Avanti-Wilskracht 33e M.sen 73
146 1:41:47 1:41:19 Edwin Zwijnenberg Enschede 65e M.40 102
147 1:42:00 1:41:27 Peter Wolters Oldenzaal 66e M.40 171
148 1:42:05 1:41:34 Bob Leuvelink LAAC Twente 34e M.sen 8
149 1:42:12 1:41:47 Olaf Dood Oldenzaal 67e M.40 243
150 1:42:24 1:42:17 Erik Bosman TION 68e M.40 249
151 1:42:44 1:42:26 Bart Westerhof Keizers 69e M.40 191
152 1:42:51 1:42:43 Sander Smit Oldenzaal 70e M.40 152
153 1:42:54 1:42:28 Martin ten Voorde AV Haaksbergen 36e M.50 324
154 1:42:56 1:42:30 Theo Selfhout Hengelo Ov 71e M.40 199
155 1:42:57 1:42:40 Jolande Dam-Saris Loopgroep Slangenbee 14e V 535
156 1:42:59 1:42:51 Patrick Koops Borne 35e M.sen 7
157 1:43:07 1:42:46 Wouter Winkelhorst AV Haaksbergen 36e M.sen 26
158 1:43:17 1:42:46 Eduard Vossebeld Holten 72e M.40 170
159 1:43:19 1:42:44 Eelco Rem Goor '75 73e M.40 136
160 1:43:27 1:43:00 Richard Nijhuis Hengelo Ov 37e M.sen 57
161 1:43:32 1:43:22 Paul Peeters LAAC Twente 74e M.40 158
162 1:43:35 1:43:00 Harold Sprick Eibergen 38e M.sen 21
163 1:43:40 1:43:24 Jos Kolner Dionysos 37e M.50 371
164 1:43:45 1:43:15 Paul Brugman Haaksbergen 38e M.50 373
165 1:43:57 1:43:18 Bartho Egberink Loopgroep Athletic P 75e M.40 197
166 1:44:02 1:43:48 Leon Wieteler Eibergen 76e M.40 250
167 1:44:02 1:43:48 Annelies Lageschaar LAAC Twente 15e V 579
168 1:44:08 1:43:51 Margot Heerink Iphitos 16e V 585
169 1:44:17 1:44:02 Sjef Olde Scholtenhuis WBO 39e M.50 354
170 1:44:17 1:44:10 Nico Hoeben LAAC Twente 40e M.50 406
171 1:44:19 1:44:00 Huib van der Made Hengelo Ov 39e M.sen 29
172 1:44:20 1:43:53 Alberto Wessel Losser 77e M.40 255
173 1:44:33 1:44:28 Jos Groothuis Hengevelde 41e M.50 347
174 1:44:33 1:44:16 Henk Wilms Hengelo Ov 78e M.40 175
175 1:44:36 1:44:23 Harald Wiggers Marathon Pim Mulier 79e M.40 213
176 1:44:47 1:44:13 Theo Sanders Loopgroep De Lutte 42e M.50 309
177 1:44:47 1:44:22 Thijs Tonnon Amsterdam 40e M.sen 44
178 1:44:58 1:44:39 Harry Dessens LAAC Twente 43e M.50 305
179 1:45:10 1:44:46 Jelle ter Bekke Den Ham Ov 80e M.40 215
180 1:45:11 1:44:59 Vincent van het Reve LAAC Twente 81e M.40 146
181 1:45:13 1:44:42 Michiel Derksen Oldenzaal 41e M.sen 38
182 1:45:17 1:45:00 André Laarveld Haaksbergen 44e M.50 399
183 1:45:29 1:45:13 Cindy Knol Iphitos 17e V 570
184 1:45:29 1:45:16 Jules Warlich Hengelo Ov 82e M.40 140
185 1:45:30 1:45:26 Rob Mentink Hengelo Ov 45e M.50 386
186 1:45:31 1:45:15 Wouter Meijer LAAC Twente 83e M.40 179
187 1:45:31 1:45:03 Nico Langeslag LAAC Twente 46e M.50 320
188 1:45:35 1:45:22 Walter Pijnappel Hengelo Ov 42e M.sen 52
189 1:45:49 1:45:26 Rob Weekenstroo Enschede 47e M.50 319
190 1:45:49 1:45:36 Harry Reinders Oldenzaal 84e M.40 237
191 1:45:52 1:45:43 Ronald van Diemen Dionysos 43e M.sen 12
192 1:45:53 1:45:41 Hans van Diemen NSL 48e M.50 306
193 1:45:56 1:45:40 Matthieu Raeven Hengelo Ov 49e M.50 345
194 1:45:57 1:45:25 Eric Koertshuis Oldenzaal 85e M.40 147
195 1:45:58 1:45:26 Eringa Enschede 44e M.sen 75
196 1:45:59 1:45:27 Oldeman Hengelo 86e M.40 256
197 1:46:09 1:46:06 André Mulder Deurningen 50e M.50 372
198 1:46:16 1:46:05 Ineke Visser ASV 18e V 580
199 1:46:25 1:46:06 Marcel Damen Deventer 87e M.40 196
200 1:46:39 1:46:15 Bart Agterbos LAAC Twente 45e M.sen 55
201 1:47:03 1:46:53 Erik Leushuis Borne 88e M.40 116
202 1:47:20 1:47:15 Gerrit de Klein LAAC Twente 51e M.50 312
203 1:47:32 1:47:07 Maarten Smidt Oldenzaal 46e M.sen 47
204 1:47:44 1:47:40 Edo ten Thije Hengevelde 47e M.sen 80
205 1:47:53 1:47:37 Ronald Ellenbroek WBO 89e M.40 183
206 1:47:54 1:47:32 René Voorhuis LAAC Twente 90e M.40 120
207 1:47:55 1:47:48 Louis Boermans Oldenzaal 52e M.50 365
208 1:48:01 1:47:39 Miranda Bruins LAAC Twente 19e V 516
209 1:48:03 1:47:42 Dinant Bruiss Enschede 53e M.50 393
210 1:48:08 1:47:50 Harrie Jasper Sibculo 91e M.40 137
211 1:48:19 1:47:45 Ben Hofland Oldenzaal 54e M.50 353
212 1:48:39 1:48:03 Paul Berning Geesteren Ov 92e M.40 172
213 1:48:43 1:48:22 René Masselink Enschede 93e M.40 201
214 1:48:45 1:48:12 Marco Lochorst Oldenzaal 48e M.sen 27
215 1:48:49 1:48:15 Louis Groot Rouwen Oldenzaal 94e M.40 221
216 1:48:52 1:48:39 Rob Warmes Lattrop 95e M.40 239
217 1:49:01 1:48:31 Maarten Arends Almelo 49e M.sen 40
218 1:49:02 1:48:51 Anneke Paus Albergen 20e V 542
219 1:49:03 1:48:49 Ben Graven Ootmarsum 55e M.50 396
220 1:49:03 1:48:53 Ben Binnenmars Atletics Nijverdal 56e M.50 330
221 1:49:15 1:48:58 Hedwig Wiggers Marathon Pim Mulier 21e V 546
222 1:49:15 1:48:53 Tom Meuleman Haaksbergen 50e M.sen 59
223 1:49:21 1:49:04 Tonnie Harmelink Oldenzaal 96e M.40 241
224 1:49:25 1:49:02 Wim Mulder Borne 57e M.50 342
225 1:49:29 1:48:51 Wim Buijvoets LAAC Twente 58e M.50 363
226 1:49:36 1:49:25 Marleen Hassing Agelo 22e V 569
227 1:49:38 1:49:17 Andre Dunnewind Dalfsen 97e M.40 118
228 1:50:03 1:49:36 Tonnie Aipack Hengelo Ov 59e M.50 337
229 1:50:06 1:49:34 Martin ter Horst Marathon Pim Mulier 60e M.50 356
230 1:50:13 1:49:46 Rob Reith LAAC Twente 98e M.40 109
231 1:50:13 1:49:54 Tonny Punt Loopgroep De Lutte 99e M.40 122
232 1:50:14 1:49:37 Jeroen Bosch Loopgroep De Lutte 100e M.40 245
233 1:50:21 1:50:03 Rianne Vossers AAA 23e V 582
234 1:50:23 1:49:46 Eddy Golbach Borne 61e M.50 407
235 1:50:26 1:50:10 Rob ter Ellen Denekamp 62e M.50 336
236 1:50:37 1:50:13 Bert Jan Bons Tubbergen 101e M.40 198
237 1:50:52 1:50:20 Martin Tieman Almelo 51e M.sen 32
238 1:51:03 1:50:55 Frank van der Hoeven Hengelo Ov 102e M.40 112
239 1:51:06 1:50:51 Alphons Polman LAAC Twente 63e M.50 307
240 1:51:15 1:50:51 Eric Pelle Hengelo Ov 103e M.40 217
241 1:51:24 1:51:04 Nico Hagen LAAC Twente 104e M.40 225
242 1:51:26 1:50:56 Rene Langeslag Dutch Runners Gold 105e M.40 206
243 1:51:38 1:51:12 George van der Donk Holten 52e M.sen 64
244 1:51:49 1:51:21 Martin Hufschmidt Rheine 64e M.50 405
245 1:51:51 1:51:18 Martijn Harthoorn Almelo 53e M.sen 79
246 1:51:52 1:51:26 Judith van der Kleij Daventria 24e V 555
247 1:51:54 1:51:27 Norbert Poort LAAC Twente 106e M.40 200
248 1:51:55 1:51:21 Hans Reekers Saasveld 65e M.50 410
249 1:51:58 1:51:20 Anjo Kanter Menzis 66e M.50 375
250 1:51:59 1:51:32 Hans Scholten Deventer 54e M.sen 43
251 1:52:04 1:51:29 Fabian Leus Oldenzaal 55e M.sen 45
252 1:52:04 1:51:30 René Gort Oldenzaal 107e M.40 168
253 1:52:04 1:51:56 Raoul Severin Oldenzaal 56e M.sen 70
254 1:52:13 1:52:02 Peter Zonneveld Lisse 67e M.50 366
255 1:52:13 1:51:53 Jan Kamp Loopgroep Slangenbee 68e M.50 344
256 1:52:16 1:52:09 Fre Kaman Heiligerlee 69e M.50 367
257 1:52:21 1:51:58 Jan Meuleman Haaksbergen 70e M.50 382
258 1:52:26 1:52:19 Jörgen de Vries Enschede 57e M.sen 51
259 1:52:29 1:52:18 Marga Busscher Lattrop Breklenkamp 25e V 527
260 1:52:29 1:52:17 Rob Rouwers Ootmarsum 108e M.40 233
261 1:52:33 1:52:13 Bertus van Beek Enschede 71e M.50 387
262 1:52:35 1:52:12 Hans Beumers Enschede 109e M.40 232
263 1:52:36 1:51:56 Ger van der A Eibergen 110e M.40 157
264 1:52:48 1:52:37 Annet Grooten Oldenzaal 26e V 562
265 1:52:53 1:52:17 Leo Hofste Oldenzaal 72e M.50 404
266 1:53:01 1:52:27 Hubert Rickhoff Oldenzaal 111e M.40 177
267 1:53:06 1:52:32 Harry Bossink LAAC Twente 73e M.50 350
268 1:53:35 1:53:08 Robin Hofste AV Haaksbergen 112e M.40 254
269 1:53:37 1:53:04 Berthil Dijkstra Enschede 113e M.40 167
270 1:53:41 1:53:30 Marc Olde Scholtenhuis Keizers 114e M.40 187
271 1:53:43 1:53:17 Foekje van der Zee Keizers 27e V 566
272 1:53:49 1:53:13 Ben Postma Oldenzaal 74e M.50 398
273 1:53:55 1:53:39 Mariët Olde Dubbelink Dionysos 28e V 537
274 1:53:57 1:53:27 Peter Haven LAAC Twente 115e M.40 134
275 1:54:01 1:53:41 Roberto Verleun Loopgroep Slangenbee 58e M.sen 25
276 1:54:06 1:53:28 Ton Lammerts Oldenzaal 116e M.40 247
277 1:54:06 1:53:28 Ton Scheuten LAAC Twente 75e M.50 335
278 1:54:45 1:54:11 Henry Otter Oldenzaal 76e M.50 397
279 1:54:59 1:54:29 Annette Luhen Loopgroep De Lutte 29e V 550
280 1:55:01 1:55:00 Yvonne Busscher Ootmarsum 30e V 561
281 1:55:14 1:55:11 Gerrit Bultman LAAC Twente 117e M.40 139
282 1:55:26 1:55:14 Henriette Olthof Borne 31e V 509
283 1:55:27 1:54:52 Gert-Jan Jonker Losser 59e M.sen 19
284 1:55:31 1:55:16 Hanneke Thijert Dionysos 32e V 559
285 1:55:31 1:55:16 Erna Sleiderink Dionysos 33e V 586
286 1:55:34 1:55:30 Sander Sjoers Menzis 60e M.sen 53
287 1:55:37 1:55:08 Jan Leuverink Oldenzaal 77e M.50 394
288 1:55:45 1:55:30 Bé Meerman LAAC Twente 78e M.50 316
289 1:55:46 1:55:27 Henderea Wortman Hengelo Ov 34e V 560
290 1:55:48 1:55:27 Irma Dunnewind Dalfsen 35e V 524
291 1:56:09 1:55:41 Johan Meenhuis Marathon Pim Mulier 79e M.50 362
292 1:56:22 1:56:10 Gerard Kamp Hengelo Ov 80e M.50 369
293 1:56:26 1:56:12 Danielle Busscher Ootmarsum 36e V 576
294 1:56:28 1:56:05 Paul Scheltinga Enschede 81e M.50 322
295 1:56:28 1:56:05 Marjo Slootjes Enschede 37e V 512
296 1:56:36 1:56:05 Gerard Borggreve Hengelo Ov 118e M.40 155
297 1:56:44 1:56:14 Ingrid Oude Egbrink Loopgroep De Lutte 38e V 511
298 1:56:49 1:56:16 Gerard Keizer Loopgroep De Lutte 119e M.40 131
299 1:57:07 1:56:29 Oranda Kanter Menzis 39e V 567
300 1:57:19 1:56:46 Hans Voortman Borculo 82e M.50 339
301 1:57:26 1:56:49 Bianca Nijland Albergen 40e V 532
302 1:57:32 1:57:12 Harald Mulder Loopgroep Slangenbee 120e M.40 114
303 1:57:48 1:57:10 Rob Bulters Menzis 83e M.50 376
304 1:57:51 1:57:39 Jannie Lubberts Borne 41e V 518
305 1:57:54 1:57:16 Cor Perik Menzis 84e M.50 377
306 1:57:55 1:57:19 Rob Alberink Oldenzaal 61e M.sen 28
307 1:58:16 1:57:51 H. Morssinkhof Overdinkel 85e M.50 403
308 1:58:31 1:58:02 Rene Naafs Hengelo Ov 121e M.40 161
309 1:58:38 1:58:07 Bert Heideman Oldenzaal 86e M.50 385
310 1:58:39 1:58:08 Jan Siemerink Oldenzaal 87e M.50 364
311 1:58:45 1:58:35 Frits Bruinink Oldenzaal 88e M.50 400
312 1:58:48 1:58:28 Karin Duivenvoorde Enschede 42e V 508
313 1:58:50 1:58:26 Anne Brouwer Hengelo Ov 122e M.40 154
314 1:58:52 1:58:47 Jose Harmelink Oldenzaal 43e V 565
315 1:58:58 1:58:34 Anny Vaneker Iphitos 44e V 558
316 1:59:01 1:58:32 Cobie Brouwer Avanti-Wilskracht 45e V 551
317 1:59:04 1:58:47 Lidwien Siemerink Oldenzaal 46e V 515
318 1:59:10 1:59:02 Michel Veenhuis Oldenzaal 62e M.sen 56
319 1:59:17 1:58:59 Renate Jansen Keizers 47e V 548
320 1:59:26 1:58:49 Eddy Keupink Ootmarsum 123e M.40 153
321 1:59:33 1:59:12 Kees Glas Enschede 89e M.50 311
322 1:59:36 1:59:29 Judith Blenken Blijdenste Amsterdam 48e V 528
323 1:59:40 1:59:15 Tom ten Hoeseler LAAC Twente 124e M.40 148
324 1:59:42 1:59:27 Antoon Koehorst Oldenzaal 125e M.40 192
325 1:59:44 1:59:24 Sonia Heemstra Loopgroep Slangenbee 49e V 556
326 1:59:56 1:59:37 Meijerink Ria LAAC Twente 50e V 523
327 2:00:42 2:00:25 Betsy de Vries Oldenzaal 51e V 552
328 2:00:43 2:00:24 Marielle Lesscher Loopgroep Slangenbee 52e V 521
329 2:00:43 2:00:23 Silvia Pikkemaat Loopgroep Slangenbee 53e V 553
330 2:00:43 2:00:24 Annet de Jager Loopgroep Slangenbee 54e V 540
331 2:00:46 2:00:22 Rob Oude Weernink Wierden 126e M.40 151
332 2:00:48 2:00:34 Karin de Vries Marathon Pim Mulier 55e V 545
333 2:00:49 2:00:34 Jan Pieter de Vries Marathon Pim Mulier 127e M.40 184
334 2:00:51 2:00:35 Bertus Punt WBO 90e M.50 359
335 2:00:55 2:00:29 Mos Enschede 128e M.40 242
336 2:01:20 2:01:08 Ad Fox Haaksbergen 91e M.50 402
337 2:01:28 2:00:52 Vera Hakenberg Oldenzaal 56e V 571
338 2:01:28 2:00:52 Ben Scholten Oldenzaal 92e M.50 348
339 2:01:36 2:01:13 Adri Scholten ASV 57e V 588
340 2:01:49 2:01:40 Annelize van Dusseldorp Amsterdam 58e V 505
341 2:01:59 2:01:39 Aloys Oude Wesselink Loopgroep Slangenbee 129e M.40 163
342 2:02:02 2:01:27 Simone Soomers LAAC Twente 59e V 563
343 2:02:17 2:02:09 Christine Sybrandy Amsterdam 60e V 530
344 2:02:28 2:02:07 Bennie ten Brinke ASV 130e M.40 69
345 2:02:52 2:02:33 Hannie Jansen LAAC Twente 61e V 506
346 2:03:14 2:02:57 Leo Gollenbeek Usselo 93e M.50 408
347 2:03:30 2:03:08 Paulien Kolkman Brinke ASV 62e V 587
348 2:03:36 2:03:22 Wim Lasonder Keizers 94e M.50 361
349 2:03:38 2:03:12 H.J. Damink Deurningen 95e M.50 234
350 2:03:50 2:03:10 Wendie Zwart Epse 63e V 519
351 2:03:57 2:03:48 Silvia Nolten Ootmarsum 64e V 590
352 2:04:22 2:04:04 Hans Spenkelink Hengelo 131e M.40 248
353 2:04:28 2:04:03 Peter Vedder LAAC Twente 96e M.50 331
354 2:04:30 2:03:51 Wouter Halman Losser 63e M.sen 18
355 2:05:07 2:04:40 Marijke de Ruijter LAAC Twente 65e V 534
356 2:05:24 2:04:52 Ygreck Shyu LAAC Twente 66e V 536
357 2:05:48 2:05:41 Louis Vijn LAAC Twente 97e M.50 352
358 2:05:49 2:05:33 Chris Zorgdrager Denekamp 132e M.40 115
359 2:05:49 2:05:12 Maureen Bekhuis Agelo 67e V 574
360 2:05:49 2:05:11 Walter Velthuis Ootmarsum 133e M.40 173
361 2:05:58 2:05:19 Yvonne Kemna Albergen 68e V 543
362 2:06:01 2:05:39 Sabih Gerez Hengelo Ov 134e M.40 195
363 2:06:36 2:05:57 Ilse Klumpers Albergen 69e V 510
364 2:06:42 2:06:26 J.A.B. Braakhuis Dionysos 98e M.50 401
365 2:06:48 2:06:37 Ronald Snijders Enschede 135e M.40 223
366 2:06:51 2:06:42 Marieke Rorink Ootmarsum 70e V 583
367 2:06:55 2:06:51 Natascha Ekkelboom Menzis 71e V 568
368 2:06:55 2:06:52 Chantal Luttikhuis Losser 72e V 581
369 2:07:44 2:07:07 Enno Oosterhuis Marathon Pim Mulier 64e M.sen 37
370 2:08:09 2:07:32 Dick Vos Zwolle 136e M.40 220
371 2:08:10 2:07:33 Bob Veldhuis Epe 137e M.40 216
372 2:08:26 2:07:49 Petran Verhoef Vriezenveen 65e M.sen 33
373 2:09:24 2:09:06 Petra ter Braack Enschede 73e V 541
374 2:09:31 2:08:53 Arjan Langen Oldenzaal 138e M.40 181
375 2:09:31 2:09:15 Robert ter Beek LAAC Twente 139e M.40 204
376 2:10:42 2:10:27 Henry Hoevers Neede 140e M.40 113
377 2:12:41 2:12:05 Ton Oude Hampsink Oldenzaal 141e M.40 219
378 2:13:50 2:13:21 Monique Wienk LAAC Twente 74e V 544
379 2:13:50 2:13:21 Jon Severijn LAAC Twente 99e M.50 395
380 2:14:02 2:13:33 Marga Adolfsen Loopgroep Slangenbee 75e V 557
381 2:14:02 2:13:34 Jeanine Koopman Loopgroep Slangenbee 76e V 538
382 2:14:41 2:14:16 Peter van Keulen Bad Bentheim (GER) 100e M.50 338
383 2:14:41 2:14:15 Doeschka Anschutz Lent 77e V 529
384 2:16:33 2:15:54 Jan Timmerije ASV 101e M.50 380